Ünlü Tekstil Büyümeye Devam Ediyor

History Photo

Türkiye'nin en büyük konfeksiyon üretici ve ihracatçı firmaları arasında bulunan Ünlü Tekstil, tekstil sektörüne yaptığı yatırımlarla büyümeye devam ediyor. 

25 yıldır her dönem müşteri beklentilerini algılama yeteneğiyle ve rekabet şartlarına ayak uydurarak bugünkü çağdaş yapısına ulaşmıştır. 

Temelleri 1980 yılında Sabri Ünlü Tarafından Hollanda'da atılan Ünlü Tekstil,1992 yılında faaliyetini İstanbul'a taşıyarak bugün Türkiye'nin sayılı konfeksiyon fabrikalarından biri olmuştur. 

Ünlü Tekstil güçlü altyapısı, 650'yi aşkın personeli ve onlarca yabancı müşterisi ile Türkiye'nin en büyük konfeksiyon üretici-ihracatçı firmaları arasındadır. Kumaş kontrolünden dikime, dikimden paketlemeye kadar tüm süreçleri bünyesinde barındıran Ünlü Tekstil, aynı anda pantolon, bluz, elbise, etek, ceket, kaban gibi bayan dış giyim adına tüm modelleri aynı kalite ve verimlilikte sunabilmektedir. Kaliteli ve terminli üretimin yanında müşterileri için tasarım ve koleksiyon yapmakta ve bunu müşteri memnuniyetinin kilit unsuru olarak görmektedir.

Ünlü Tekstil tarihindeki en önemli gelişmelerden birini kendi öz sermayesiyle inşa ettiği ve 2009 yılı Mayıs ayında taşındığı 26.000 m2'lik yeni yeri ile yaşamıştır. İşine yaptığı bu yatırım ile rekabetçi piyasanın gerektirdiği hızı, kaliteyi ve kapasiteyi yakalamıştır.