Ünlü Tekstil
,

Soft Sampling Süreci

Modelleyi daha kısa ve daha verimli hale getirmek için tüm süreci yeniden düzenledik ve dijitalleştirdik. Clo3d yazılım lisanslarına sahip eğitimli personeller tarafından yürütülen Soft Sampling süreci ile revizyon süreçleri daha kolay ve daha verimli hale geldi.

Model kalıbının tasarımı tamamlandıktan sonra, modelin 3 boyutlu bir referansı Clo3d ortamında oluşturulur.

Desenin tasarımı sırasında belirlenen kumaşın fiziksel ve optik özellikleri çıkarılır ve 3 boyutlu modele uygulanır. 3 boyutlu model daha sonra tasarımı belirlenen kumaş ile aynı kütle, kalınlık, sertlik, elastiklik vb. materyal özellikleri ile Clo3d kumaş simülasyonu sayesinde 3 boyutlu bir insan modeline giydirilir.

Model fiziksel ve optik olarak doğru göründüğünde ,farklı kamera açılarıyla fotogerçekçi olarak işlenmiş bir görüntü oluşturulur.

Oluşturulan görüntüler müşteriye 3 boyutlu model ile birlikte değerlendirilmek üzere gönderilir. 3 boyutlu model, lisanssız Clo3d Viewer ile müşteri tarafından görüntülenebilir.

Müşteri değerlendirmesi yapıldıktan sonra varsa revizyonlar anında yapılır. Ürün 3 boyutlu ve fiziksel olarak simüle edildiği için revizyonlar çok kolay ve hızlı bir şekilde yapılabilmektedir.

Çevrimiçi Soft Sampling işlemi sayesinde numunenin uzun nakliye süreçlerinden kurtulmuş oluyoruz. Soft Sampling süreci tamamlandıktan sonra gerçek numune süreci hiç revizyon olmadan tek seferde tamamlanabilir.